2019 Model Zırhlı Range Rover Sentinel Tanıtıldı - Caraba.net
2019 Model Yeni Range Rover Sentinel

2019 Model Zırhlı Range Rover Sentinel Tanıtıldı

2019 yılında otomobil firmalarının yeni model tanıtımları devam etmekte. Land Rover Özel Araç Dizayn Bölümü (SVO – Special Vehicle Operations) konforlu ve güvenli taşıt talebinde bulunan müşteriler için güvenlik ve konforun ön planda tutularak dizayn edildiği yeni Range Rover Sentiel’i tanıttı. Orjinalinde zırhlı olarak üretilen bu SUV tipi araca bir göz gezdirelim.

 

 

2019 Model Range Rover Sentinel her zamanki modellerinden farklı bir konseptte hazırlanmış. İlk öncelik tamamen güvenlik olarak düşünülmüş. Araç yapılırken 1 ton zırh malzemesi kullanılmış ve boşken aracın ağırlığı yaklaşık olarak 3 ton. Bu kadar ağır kaporta için 380 ps güç üreten 5.0 litre süper şarj beslemeli V8 motor bulunmakta. Bu kadar ağır olmasına rağmen ulaşabileceği maksimum hız 193 km/s ve 100 km/s hıza yaklaşık olarak 10.4 saniyede ulaşabiliyor.

 

 

Range Rover Sentinel’in camları da bir hayli kalın. Ön cam 150 mm kalınlığında. Güvenlik ihtiyaçlarının tam olarak karşılandığının söylenebileceği araç herhangi bir ateşli silah saldırısında hayatta kalmayı sağlıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra lastikleri de özel olarak tasarlanan Range Rover Sentiel, herhangi bir silahlı saldırıya maruz kaldığında lastikleri isabet alsa dahi 50 km daha 80 km/s hızda yolculuk imkanı sağlıyor.

 

 

Tabi ki yeni Range Rover Sentinel sadece güvenlik konularında yenilenmemiş. Konfor olarak da kendini üst segment aracı olarak hissettirmekte. 10 inçlik HD dokunmatik ekranlar her iki koltuk arkasında da standart olarak bulunmakta. Araçla ilgili ilk açıklamalar bu şekilde. Detaylı teknik bilgiler ve fiyat listesinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

error: