Ford v Ferrari Filminin Fragmanı Yayınlandı - Caraba.net

Ford v Ferrari Filminin Fragmanı Yayınlandı

1966 yılında Ford’un Fransa’daki Le Mans yarışlarında Ferrari’yi geçecek bir yarış arabası geliştirme azmini konu alan ve yapımcılığını 20.Century Fox film şirketinin üstlendiği “Ford v Ferrari” filminin ilk fragmanı yayınlandı. Daha önceden izlediğimiz “Rush” gibi gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen filmin başrollerinde Matt Damon ile Christian Bale yer almakta.

Filmde yarış pilotu ve mühendis olan Ken Miles ile yine yarış pilotu, otomobil tasarımcısı ve girişimci olan Carroll Shelby’ın mücadelesine yer verilmiş. Ken Miles’ı Christian Bale, Carroll Shelby’e ise Matt Damon hayat veriyor.

Logan, Walk The Line, Heavy ve Wolverine gibi filmlerden tanıdığımız James Mangold’un yönettiği filmin fragmanında, Ford’un Shelby ile yakınlaşarak ilk adımı attığı görülüyor. Ford yöneticilerinden olan Lee Lacocca Ferrari’yi bu yarışta nasıl yeneceklerini sorduğunda Shelby bu dayanıklılık yarışı için direksiyon koltuğuna gerçek bir yarışçı ve savaşçı oturtmaları gerektiğini belirtiyor ve hem yarışçı hem de mühendis olan Ken Miles’tan yardım istiyor.

Otomobil tasarımcılığı ve mühendisliğinin gerisinde yaşanan olayları gözler önüne seren, etkileyici kaza sahnelerinin de yer aldığı film bu seneki en iyi yapımlar arasında gösteriliyor.

Filmin diğer oyuncuları, Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Josh Lucas, Noah Jupe, Remo Girone ve Ray McKinnon. Jez Butterworth ve John-Henry Butterworth’un senaryosunu yazdığı Ford v Ferrari’nin, 15 Kasım 2019’da vizyona girmesi bekleniyor.

error: