Mobil Oto Ekspertiz Nedir? Faydaları Nelerdir? - Caraba.net
Mobil Oto Ekspertiz Nedir
Mobil Oto Ekspertiz Nedir

Mobil Oto Ekspertiz Nedir? Faydaları Nelerdir?

İkinci el araç almadan önce muhakkak bir oto ekspertiz tarafından kontrol edilmesi gerekir. Satın alacağımız araç ile ilgili her türlü teknik bilgiyi bize rapor halinde sunan ekspertizler daha güvenli alım yapmamızı sağlarlar. Peki ya satın alacağımız araç bizden çok uzakta ise. Başka bir şehirde veya ekspertiz firmasının kontrol noktasından uzaksa. Bu gibi durumlar için mobil oto ekspertiz hizmetleri sunulmaktadır. Bu yazımızda mobil oto ekspertiz nedir, mobil ekspertizin faydaları nelerdir, mobil ekspertiz nasıl çalışır, mobil ekspertiz ile kontrol yaptırmak güvenli midir gibi konulara değineceğiz.

Mobil Oto Ekspertiz Nedir

Mobil Oto Ekspertiz isminden de anlayacağınız üzere araç alış ve satış işlemlerinden önce eksperin aracın bulunduğu adrese giderek o adreste aracın kontrollerini yaparak raporlaması işlemidir. Bildiğiniz üzere normalde satışa konu araç ekspertiz şirketinin kontrol noktasına götürülmektedir. Daha sonra orada gerekli kontrol ve raporlamalar yapılmaktadır. Fakat mobil oto ekspertizde, eksper aracın bulunduğu yere gerekli tüm ekipmanlarını götürerek işlemleri burada yapar.

Mobil Oto Ekspertize Ne Zaman ve Neden İhtiyaç Olur

Başka bir şehirden araç alacaksınız. Ancak, o şehirde hiç tanıdığınız yok ve araç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Tanıdığınız var ama onlara yük olmak istemiyorsunuz. Sizin gidecek zamanınız da yok. Sizin müsait olduğunuz zaman satıcının müsait zamanı yok. Veya araç mekaniğinden hiç anlamıyorsunuz. Bu gibi durumlarda satıcıyla görüşerek, aracın bulunduğu şehirdeki bir ekspertiz firmasından aracın bulunduğu adrese giderek araç hakkındaki her türlü teknik bilgiye ilişkin rapor isteyebilirsiniz.

Yahut aynı şehirde iseniz ve aracı ekspertiz şirketinin yerine götürmektense, mobil oto ekspertiz sağlayan bir şirketten bu hizmeti satın alabilirsiniz.

Bu hizmeti talep ettiğinizde tam donanımlı bir mobil eksper belirtilen adrese giderek aracın yerinde ekspertizini yapar. Bilgisayar destekli son teknoloji ürünü cihazlarla yapılan bu testler sonucunda sizlere detaylı bir ekspertiz raporu hazırlanarak sunulur. Bunun için de bir ücret fatura edilmektedir. Ekspertiz ücretlerini her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği belirler. Güncel oto ekspertiz fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil Oto Ekspertizin Faydaları Nelerdir

  • Siz aracı ekspertiz şirketine götürünceye kadar, mobil oto eksperinin size gelmesi hem alıcı hem satıcıya zaman kazandırır.
  • Alıcı ve satıcının değişik şehirlerde olması durumunda aracın bulunduğu adrese sizin adınıza giderek aracı ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra ekspertiz raporunu hazırlayıp size gönderir.
  • Kullanılmış araç ve satış işlemlerini kolaylaştırır.
  • Güvenli alış ve satış sağlar.

error: